Jak dobrać odpowiedni podkład do twarzy?

Trudno znaleźć przedstawicielkę płci pięknej, która nigdy nie miała nałożonego na swoją twarz makijażu. W dzisiejszych czasach większość kobiet maluje się na co dzień – to zupełnie normalne. I właściwie zdziwienie następuje, gdy okazuje się, że dana kobieta tego makijażu nie posiada. Niestety, wciąż wiele pań nie potrafi się malować. Makijaż albo wykonany jest niezgrabnie, a tym samym jest nieatrakcyjny i po prostu bardziej szpeci aniżeli dodaje jakiejkolwiek atrakcyjności. Dlatego bardzo ważne jest to, aby makijaż wykonany był poprawnie. Bo tylko dobry makijaż spełnia swoje podstawowe zadania – podkreśla urodę, dodaje atrakcyjności i oczywiście tuszuje bardzo wiele nieestetycznych dla oka niedoskonałości.

piękny makijaż karnawałowyPunkt pierwszy – oczyszczenie twarzy. Zanim nałożymy krem, a potem kosmetyki kolorowe, warto zmyć twarz kosmetykami oczyszczającymi. Potem konieczne będzie nawilżenie i odżywienie kremem. Dopiero potem możemy nakładać podkład. Musi być o ton ciemniejszy niż nasza cera. Wiele kobiet już w tym momencie popełnia błąd. Zdarza się, że panie o bardzo jasnej karnacji nakładają zbyt ciemne podkłady – oczywiście, tego należy zawsze unikać. Podkład można nakładać palcami, albo specjalnie do tego przystosowaną gąbeczką – są różne szkoły. Najważniejsze jest jednak to, aby fluid był rozsmarowany na twarzy równomiernie. O tym na pewno nie można zapominać. Potem puder.

Tak nałożona baza powinna już podkreślić urodę. Teraz przychodzi pora na nakładanie kreski na powiekę (kredką do oczu), cieni, tuszu do rzęs. Kobiety, które malują się od lat mają w tym sprawę. Wykonują samodzielnie makijaż codzienny, ale także ten wykonywany na wielkie okazje. Wiedzą jak wykonać dobry makijaż sylwestrowy czy naprawdę wyjątkowy makijaż na karnawał czy inne ważne wydarzenie, gdzie makijaż odgrywa niemal pierwsze skrzypce.