Po co kobiecie makijaż?

modny makijażMakijaż. Trudno wyobrazić sobie niejednej kobiecie codzienność bez wymalowania dokładnie całej twarzy. Makijaż wykonuje każda kobieta. Nie ma znaczenia tutaj wiek, kolor skóry, wyznawana religia czy pozycja społeczna. Każda przedstawicielka płci pięknej codziennie rano robi sobie makijaż. Dlaczego? To bardzo proste – aby wyglądać atrakcyjnie i tym samym czuć się o wiele lepiej. Ale makijaż ma za zadanie także ukrywać niedoskonałości urody – a przecież warto, aby robiło to wiele kobiet, które na przykład mają niemiłe i bardzo nieestetyczne dla oka wypryski czy popękane naczynka krwionośne.

Makijaż dla większości kobiet to nieodłączny element codzienności. Wiele pań po prostu nie wychodzi z domu bez makijażu. Rzeczywiście – makijaż potrafi zmienić kobietę. Dlatego niejedna z nich nie jest w stanie sobie wyobrazić, że ktoś mógłby ją zobaczyć o świecie – wtedy, kiedy nie ma na twarzy położonego podkładu, pudru, cieni do powiek, kredki do powiek czy tuszu do rzęs. Na twarz zwraca się uwagę w pierwszej kolejności – wiadomo zatem, że powinna ona wyglądać nieskazitelnie. Na tym zależy wszystkim paniom. Dlatego każda z nich posiada podkład, puder, szminki, błyszczyki do ust, róż do policzków, cienie do powiek, tusz do rzęs, kredki do oczu i wiele, wiele innych kosmetyków kolorowych.

Wiadomo, że inny będzie makijaż codzienny, a inny makijaż na imprezę. W okresie Nowego Roku bardzo popularne są oczywiście makijaże sylwestrowe czy makijaże karnawałowe. Te są dosyć mocne i wyraziste – co roku jednak mamy do czynienia z innymi trendami w modzie pod tym względem. Oczywiście, makijaż na sylwestra czy makijaż na karnawał musi być dopasowany do kreacji. To podstawa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.