Jak samodzielnie zrobić dobry make up?

Makijaż to nieodłączny atrybut prawie każdej kobiety. Oczywiście, znajdziemy panie, które nigdy się nie malują. Ale tak naprawdę odpowiednio wykonany, atrakcyjny makijaż dodaje uroku każdej kobiecie. Makijaż służy podkreśleniu oczu, ust i całej twarzy. Poza tym właściwie wykonany makijaż doskonale służy temu, aby zatuszować wszelakie niedoskonałości. Kobieta z pięknym makijażem czuje się pięknie i bardzo atrakcyjnie. Nie warto jednak przy wykonywaniu makijażu zapominać o kilku bardzo ważnych zasadach. Wiadomo na przykład że nie każdy cień do oczu pasuje każdej kobiecie. Warto, by był dobrany do koloru oczu. Na przykład w przypadku pań o oczach jasnoniebieskich, doskonałe będą cienie jasnoróżowe i szare.

sylwestrowe makijaże gwiazdPanie, które mają brązowe oczy, raczej nie powinny stosować cieni brązowych, szarych, różowych oraz filetowych. Są to ważne zasady, ale dzisiaj bardzo często w świecie mody są na one przekór łamane. Ciągle zresztą pojawiają się nowe trendy. Tak samo jak nowe kombinacje. Koniecznie trzeba również dobrać odpowiednio szminkę i błyszczyk. Wiadomo, że w przypadku mocno podkreślonych oczu, nie należy już za bardzo akcentować ust. Wtedy najlepszy będzie delikatny błyszczyk – to doskonałe podkreślenie całości. I na odwrót – jeżeli stawiamy na ostre czerwone czy np. różowe usta, to wtedy makijaż oczu powinien być bardzo stonowany.

Dzisiaj na ulicach znajdziemy kobiety, które mają piękny i stylowy makijaż. Wiadomo, że makijaż codzienny nie jest mocny i bardzo bogaty. Inaczej jest w przypadku wyjątkowych okazji. Np. makijaż na sylwestra czy makijaż karnawałowy jest najczęściej bardzo mocny. Jeżeli chodzi o makijaże okazyjne to, co roku pojawiają się w związku z tym nowe trendy.